Město Štramberk

Město Štramberk

Moravský Betlém

Historické město roku 2019 - ŠTRAMBERK

Historické město roku 2019 - ŠTRAMBERK

Město Štramberk získalo titul Historické město roku 2019

Již po několikáté v novodobé historii se v loňském roce naše město opět přihlásilo do soutěže o titul Historické město roku 2019. Toto ocenění uděluje ministerstvo kultury, ministerstvo pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska těm městům, která byla vybrána za jednotlivé kraje a ohodnocena jako nejlepší v přípravě a realizaci dotačního titulu Program regenerace městských památkových rezervací (MPR) a městských památkových zón (MPZ).  Za Moravskoslezský kraj bylo vybráno do finále o titul Historické město roku 2019 právě naše město. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo ve čtvrtek 18.06.2020 a město Štramberk se stalo vítězem. Prestižní titul Historické město roku 2019 převzala starostka města Ing. Andrea Hlávková při slavnostním ceremoniálu v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici v Praze. Město získalo diplom, křišťálový pohár a odměnu v hodnotě 1 000 000 korun na další péči o kulturní dědictví. Dále byl městu zapůjčen Velký putovní pohár pro letošní rok. V soutěži hodnotila odborná komise především koncepci a úspěšné projekty zaměřené na regeneraci památek a také na podporu nepamátkových objektů, které jsou součástí městské památkové rezervace Štramberk.  Naše město pečuje o kulturní památky pečlivě a s citem. Je zde snaha zachovat autentičnost historie, která se zobrazuje v každodenním životě místních lidí. Celková prezentace města pak dotváří obraz skutečného živého historického skvostu, o který se pečuje s pokorou a láskou. Štramberk je právem nazýván perlou České republiky a pečovat o zachování historického rázu našeho města je velice důležitá a zodpovědná práce. Máme jistě právo na to být hrdými občany svého města, které se systematickou a poctivou péčí o památky dokáže vyrovnat i velkým městům ze Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. V tak významné konkurenci jsme byli ohodnoceni jako ti nejlepší.  Za úspěchem nestojí pouze vedení města, ale především tým pracovníků Městského úřadu v čele s tajemníkem Ing. Oldřichem Škrabalem. Za jejich snahu a píli jim náleží obrovský dík.

Datum vložení: 19. 6. 2020 9:29
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2020 9:55
Autor:

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

google-play-downloadapp-store-download

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Počasí

Počasí dnes:

20. 10. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

3445obyvatel

1359rok vzniku

Trúba

415metrů n. m.